Достапни линкови

Вашингтон: Прва одлука на Обама замрзнување на платите на високите функционери во Белата Куќа


Една од првите одлуки на американскито претседател Барак Обама по стапувањето на функцијата е замрзнувањето на платите на високите функционери во Белата Куќа. Како причина за ваквиот потег ја наведе економската криза.
XS
SM
MD
LG