Достапни линкови

Сиднеј: Билитон укинува шест илјади работни места


Најголемата светска рударска компанија Билитон објави дека ќе укине 6 илјади работни места, поради глобалната економска криза. Ќе биде затворено и производството на никел во седиштето на компанијата во Австралија. Рецесијата во повеќе земји во светот предизвика дрстично намалување на побарувачката на природни ресурси.
XS
SM
MD
LG