Достапни линкови

Мадрид: Уапсени шестмина Пакистанци осомничени за финансирање тероризам


Шпанските власти соопштија дека уапсиле 6-мина пакистанци, осомничени за финансирање на исламскиот тероризма и затајување данок. Акцијата била изведена во Барцелона.
XS
SM
MD
LG