Достапни линкови

Тел Авив: Израел го повлече и последниот војник од Газа


Израелската армија соопшти дека денеска е повлечен и последниот војник од Појасот Газа. Во соопштението се додава дека изреалски војници се распоредени на границата со Газа и оти се подготвени за какви било околности. Над илјада и 300 палестинци и 13 израелци загинаа во офанзивата на Израел во Појасот Газа, која започна на 27-ми декември.
XS
SM
MD
LG