Достапни линкови

Брисел: Посета на израелскиот шеф на дипломатијата Ливни


Денеска во Брисел израелската министерка за надворешни работи Ципи Ливни ќе се сретне со министрите за надворешни работи на земјите-членки на ЕУ. Во разговорите ќе стане збор за напорите за обезбедување примирје во Појасот Газа.
XS
SM
MD
LG