Достапни линкови

Варшава: Качински порача ЕУ да не заборава на земјите од Балканот


Претседателот на полска Лех Качински побара од Европската унија покрај очекуваното проширување со Хрватска, да не заборава и на другите земји од Балканот. На средбата со дипломатскиот кор во Варшава, Качински нагласил дека Европа мора да мисли и на Македонија, Србија, БиХ и Албанија.
XS
SM
MD
LG