Достапни линкови

Кабул: 22-ца милитанти убиени во најновата серија операции на сојузничките сили


Сојузничките сили во Авганистан, во најновата серија операции, убиле 22-ца милитанти, вклучувајки и двајца талибански команданти. Американската команда соопшти дека акциите биле изведени во јужен и источен Авганистан.
XS
SM
MD
LG