Достапни линкови

Кабул: Убивањето на цивили е главна причина за нестабилноста на Авганистан, рече Карзаи


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи денеска изјави дека убивањето на цивили од страна на сојузничките сили е главната причина за нестабилноста во Авганистан. Во обраќањето во парламентот, Карзаи побара од странските сили да ја преизпитаат стратегијата во битката против талибанците.
XS
SM
MD
LG