Достапни линкови

Њу Делхи: Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски во официјална посета на Индија


Министерот за надворешни работи на Македонија, Антонио Милошоски од денеска до 24 јануари ќе престојува во прва официјална посета на Република Индија. Како што е најавено Милошоски ќе оствари средби со највисоки претставници на државниот индиски врв. Се очекува за време на посетата да бидат разменети мислења за можностите за унапредување на односите меѓу двете земји, особено во полето на економската соработка, трговската размена и културата.
М
XS
SM
MD
LG