Достапни линкови

Скопје: Православните христијани го прославуваат Водици


Православните верници денеска го прославуваат големиот христијански празник Богојавление, Водици.
По повод празникот традиционалното фрлање крст се организира во сите епархии на Македонската православна црква, а напладне поглаварот господин, господин Стефан од Камениот мост во Скопје го фрли Светиот крст во водите на Вардар.
XS
SM
MD
LG