Достапни линкови

Сао Паоло: Најмалку седум лица загинале во уривање на покрив на црква


Најмалку седум луѓе загинале, а над пеесет биле повредени откако се урнал покривот на една црква во бразилскиот град Сао Паоло. Причина за уривањето, според очевидци, биле силните ветрови во тој регион.
XS
SM
MD
LG