Достапни линкови

Багдад: Ирачкиот новинар кој ги фрли чевлите врз Буш бара азил во Швајцарија


Ирачкиот новинар кој ги фрли своите чевли врз американскиот претседател Џорџ Буш во минатиот месец во Багдад, според агенциите, побарал политички азил во Швајцарија. Еден адвокат во Женева изјави дека семејството на Мунтацер ал Заиди барало од него да го почне процесот за азил.
XS
SM
MD
LG