Достапни линкови

Вашингтон: САД го поздравија примирјето во Газа


Соединетите држави го поздравија примирјето во Појасот Газа изразувајќи и очекување дека двете страни ќе го почитуваат. Западни дипломати проценуваат дека ќе требаат над милијарда ипол долари за обнова на уништената ифраструктура во Газа.
XS
SM
MD
LG