Достапни линкови

Москва: Украина и Русија треба да потпишат документ за решавање на кризата со гас


Украина и Русија денеска треба да потпишат документ со кој ќе се обнови испораката на руски гас за Европа, преку украинска територија. Премиерите на двете земји Владимир Путин и Јулија Тимошенко вчера соопштија дека постигнале договор за надминување на спорот околу плаќањето на гасот што две недело го блокираше снабдувањето за Европа.
XS
SM
MD
LG