Достапни линкови

Газа: Судирите со Израел ,,голема победа“ за Хамас, оцени Исмаил Ханија


Високиот водач на палестинското движење Хамас, Исмаил Ханија ги оцени како ,,голема победа“ за палестинците судирите со Израел. Ханија додаде дека ,,непријателот на успеал да ја оствари својата цел, и оти израелската офанзива не била успешна“. Неговата изјава доаѓа откако Израел по 22 дена, ја прекина офанизивата во Појасот Газа во која загинаа 1 300 палестинци.
XS
SM
MD
LG