Достапни линкови

Москва: Позитивни сигнали од Обама, но не треба да се има преголеми очекувања, вели Путин


Рускиот премиер Владимир Путин изјави дека има позитивни сигнали од новиот американски претседател Барак Обама, но додаде дека не треба да се има преголеми очекувања. Во интервју за германските медиуми, Путин додаде дека Русија и Соединетите Држави имаат многу слични ставови во врска со многу светски проблеми кои би можеле да ги решаваат заеднички, но оти треба да се види дали предизборните ветувања на Обама ќе станат реалност.
XS
SM
MD
LG