Достапни линкови

Осетија: ЕУ и ОБСЕ го осудија убиството на грузиски полицаец


Посматрачите на Европската Унија и на ОБСЕ го осудија убиството на грузискиот полицаец од снајперски оган во близина на Јужна Осетија. Тоа е целосно неприфатливо и во спротивност со примирјето, оценија посматрачите. Властите во Јужна Осетија демантираа каква било вмешаност во инцидентот.
XS
SM
MD
LG