Достапни линкови

Њујорк: Генералното собрание на ОН повика на итно примирје во Газа


Генералното Собрание на Обединетите Нации повика на итно примирје во Појасот Газа и целосно повлекување на израелските сили. Во необврзувачката резолуција се бара и обнова на хуманитарната помош за палестинците во Газа.
XS
SM
MD
LG