Достапни линкови

Москва: Русија ги повика Иран и Сирија да го убедат Хамас да го прифати египетскиот мировен договор


Русија ги повика денеска Иран и Сирија да го убедат радикалното палестинско движење Хамас да го прифати египетскиот план за прекин на огнот во Појасот Газа. „Ние испративме адекватни сигнали во на претставниците на Хамас и на државите, кои имаат влијание врз него, пред се Иран и Сирија“, изјави шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров на прес конференција во Москва.
XS
SM
MD
LG