Достапни линкови

Загреб: Вечерва започнува машкото Светско ракометно првенство


Вечер во Хрватска започнува Дваесет и првото светско ракометно првентсво, на кое по десетгодишна пауза од големите натпреварувања учествува и Македонија. Во првата фаза македонските репрезентативци натпреварите ќе ги играат во Вараждин во рамките на Це групата заедно со Русија, Германија, Полска, Тунис и Алжир. Прв противник на Македонија ќе биде Тунис а натпреварот ќе со одигра утре.
XS
SM
MD
LG