Достапни линкови

Вашингтон: Сенатот одобри деблокирање на преостанатите 350 милијарди долари за спас на економијата


Американскиот сенат синоќа ја одобри деблокадата на преостанатите 350 милијарди долари предвидени со планот за заздравување на економијата, по барање на новиот претседател Барак Обама. Тој планира да ги употреби овие пари за ублажување на кризата на пазарот на кредити и за поттикнување на инвестициите и потрошувачката.
XS
SM
MD
LG