Достапни линкови

Вашингтон: Посета на израелскиот министер за надворешни работи Цили Ливни


Израелската министерка за надворешни работи Ципи Ливни патува за Вашингтон каде што со американските власти ќе разговара за спогодбата за спречување на вооружувањето на радикалното палестинско движење Хамас. Во соопштението на израелската влада не се прецизира дали ќе биде разгледано синоќешното барање на претставници на Хамас за прекин на огнот во Газа.
XS
SM
MD
LG