Достапни линкови

Прага: Манасиевски и Јанкуловска на министерски состанок


Министерот за правда Михајло Маневски денеска во Прага ќе учествува на неформалниот состанок на министрите за правда и внатрешни работи на ЕУ. Тој ќе се обрати на пленарната сесија посветена на ,,Принципите на заемно признавање на судски одлуки во кривичната материја,, како и ,“Е-правда“. Во рамките на состанокот планирани се и билатерални средби со министрите за правда на Чешка и на Шведска. На овој министерски собир учествува и министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска.
XS
SM
MD
LG