Достапни линкови

Каракас: Венецуела ги прекина дипломатските односи со Израел поради офанзивата во Газа


Венецуела и официјално ги прекина дипломатските односи со Израел поради офанзивата во Појасот Газа. Тоа вчера го стори и Боливија.
XS
SM
MD
LG