Достапни линкови

Каракас: Усвоени уставните измени за неограничен број мандати на државните функционери во Венецуела


Парламентот на Венецуела ги усвои изментите на Уставот со кои им се овозможува неограничен број мандати на државните функционери. За измените ќе биде органзииран и референдум, најдоцна за еден месец. Ако поминат, претседателот Уго Чавез би можел да биде избран и по трет пат.
XS
SM
MD
LG