Достапни линкови

Вашингтон: Ал Каеда и Осама Бин Ладен се најголема закана за Америка, изјави Барак Обама


Новиот американски претседател Барак Обама изјави дека терористичката мрежа Ал Каеда и нејзиниот лидер Осама Бин Ладен, се најголемата закана за безбедноста на Соединетите Држави. Ваквиот став на Обама доаѓа откако се појави нова аудио порака од Бин Ладен за која Белата Куќа оцени дека е потврда дека тој се наоѓа во изолација и се обидува да остане релевантен.
XS
SM
MD
LG