Достапни линкови

Берлин: Според Ангела Меркел Русија ја нарушува својата репутација на сигурен снабдувач со гас


Германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека Русија ризикува да ја наруши својата репутација на сигурен снабдувач со гас, поради актуелните проблеми со Украина. Меркел најави дека оваа порака ќе му ја пренесе на рускиот премиер Владимир Путин на утрешниот состанок во Берлин.
XS
SM
MD
LG