Достапни линкови

Анкара: Турција и понатаму ќе му помага на Косово


Министерот за надворешни работи на Турција Али Бабаџан најави дека Турција и понатаму ќе ги помага економијата,образованието и културата на Косово. Ние го сакаме Косово и го поддржувавме уште пред 17 февруари. Нема сомневање дека тоа ќе го правиме и натаму, изјави Бабаџан по посетата во општината Мамус, во која живее турско мнозинство.
XS
SM
MD
LG