Достапни линкови

Техеран: Иран го обвини Израел за спречување на хуманитарната помош за Газа


Иран го обвини Израел дека го спречил неговиот брод со храна и лекови за Газа. Бродот, според шефот на иранската хуманитарна група, бил вратен назад на неколку километри од брегот на Газа. Иран не го признава Израел и е подржувач на Хамас.
XS
SM
MD
LG