Достапни линкови

Загреб: Шефот на црногорската дипломатија Рочен на разговори за разграничувањето со Хрватска


Шефот на црногорската дипломатија Милан Рочен денеска ќе престојува во Загреб, каде што ќе биде одржан првиот состанок на црногорско- хрватската комисија за разграничување на полуостровот Превлака. Рочен и неговиот хрватски колега Гордан Јандроковиќ ќе потпишат Спогодба за заштита на националните малцинства.
XS
SM
MD
LG