Достапни линкови

Атина: Неколку турски авиони повторно го нарушиле грчкиот воздушен простор


Нелколку турски авиони вчера повторно го нарушиле грчкиот воздушен простор, јавуваат медиумите во Атина. Нарушувањата биле регистрирани во реонот на грчките острови Самос и Фармакониси. Грција е во состојба на зголемена готовност откако турската армија вчера започна воени вежби во водите на Егејско море кои ќе траат до шеснаесетти овој месец.
XS
SM
MD
LG