Достапни линкови

Техеран: Уапсени четворица Иранци обвинети за заговор за уривање на владата


Во Иран е објавено дека во Техеран биле уапсени четворица иранци под сомневање дека била инволвирани во американски заговор за уривање на иранската влада. Денешното соопштение, според агенциите, е уште во низата кои последниве денови се појавија во Иран за заговори против Исламската република.
XS
SM
MD
LG