Достапни линкови

Газа: Израел испраќа резервни единици во Појасот Газа


Израел потврди дека испраќа и резервни единици во Појасот Газа во воената кампања против Хамас, која продолжува 17-ти ден. Во текот на изминатата ноќ Изреал продолжил и со воздушните напади против цели на Хамас. Во досегашната израелска офанзива во Газа, која започна на 27-ми декември, загинале над 900 палестинци и 13 израелци.
XS
SM
MD
LG