Достапни линкови

Багдад: Најмалку девет лица загинаа во неколку симултани експлозии на бомби


Во неколку, речиси симултани експлозии на бомби во Багдад денеска, загинале најмалку 9 лица, а 20-тина биле повредени. Според полициски извори, цел на нападите биле ирачките безбедносни сили.
XS
SM
MD
LG