Достапни линкови

Кандахар: Новоизбраниот американски потпретседател Џо Бајден во посета на Кандахр и Хелманд


Новиот американски пот-претседател Џо Бајден, беше во ненајавена посета на најпроблематичните авганистанските провинции Кандахар и Хелманд. Тој најави американска подршка за борбата против тероризмот, трговијата со дрога и корупцијата. Новиот американски претседател Барак Обама вети дека ќе ја заврши војната во Ирак и оти ќе го пренасочи фоокусот на воените напори во Авганистан.
XS
SM
MD
LG