Достапни линкови

Даблин: Мнозинството Ирци би гласале за поддршка на Лисабонскиот договор


Мнозинството ирци 55 насто според анкетите,сега би гласале за подршка на Лисабонскиот договор што еднаш го отфрлија и што го забави процесот на ратификација во ЕУ. Во Ирска најверојатно пак ке се одржи референдум за Лисабон што е неопходна реформа за функционирање на Унијата.
XS
SM
MD
LG