Достапни линкови

Москва: Седум лица на Газпром загинаа во западен Сибир


Седум лица загинаа во несреќа на хеликоптер на руски Газпром во западен Сибир. Меѓу нив е и Александр Косопкин претседателски преставник во Думата. Четири лица ја преживеаа несреќата.
XS
SM
MD
LG