Достапни линкови

Газа: Борбите во Газа продолжуваат


Борбите во Газа продолжуваа додека Израел истовремено соопштува оти ги продолжува дипломатскиот напори за преин на огнот Дипломатијата и воената кампања не се во спортивност изјави министерот за одбрана Ехуд барак додека израелскиот Премиер Ехуд Олмерт на седницата на неговиот кабинет во Ерусалим порача дека Израел е блиску до остварување на своите цели во кампањата во Газа за остварување безбедност од милитантите на Хамас.Околу 880 палестинци и 13 израелци загинаа во борбите кои започнаа на 27 Декември.
XS
SM
MD
LG