Достапни линкови

Ерусалим: Изреал шокиран од кардиналот кој ја изедначи Газа со концентрационен логор


Израел данеска соопшти дека е шокиран и потресен поради тоа што еден ватикански кардинал ја изедначил Газа под израелска офанзива со концентрационен логор. Портпарол на израелското министерство за надворешни работи изјави дека кардинал чија изјава е објавена во средата, зборувал со јазик кој Хамас и другите исламски екстремистички групи ги користе за да го сатанизира Израел и да го изедначи со нацистичка Германија.
XS
SM
MD
LG