Достапни линкови

Алжир: 63 лица повредени во судирите меѓу анти израелските демонстранти и полицијата


Алжирските власти соопштија дека 63 лица се повредени во судирите меѓу анти израелските демонстранти и полицијата во Алжир. Според полицијата, 23 полицајци биле повредни во протестите поради израелската офанизва во Газа, при што одговорните за нередите биле уапсени.
XS
SM
MD
LG