Достапни линкови

Исламабад: Најмалку седум лица загинале во верски насилства


Во верски насилства во северозападен Пакистан загинале најмалку 7 а биле ранети повеке од 10 лица. Како што јавуваат агенциите, веке втор ден во Ханџу се водат судири меѓу муслиманските ривалски групи на Сунитите и Шиитите. Засеаг не е јасно која е причината за судирите.
XS
SM
MD
LG