Достапни линкови

Кабул: Џо Бајден денеска во посета на Авганистан


Ново избраниот американски потпретседател Џо Бајден пристигна денеска во посета на Авганистан на разговори со авганистански и американски воени лидери. Бајден кој се срекава со Претседателот Хамид Карзаи и американскиот генерал Дејвид МекКиернан во Авганистан пристигна по вчерашната посета на Пакистан.
XS
SM
MD
LG