Достапни линкови

Исламабад: Џо Бајден во посета на Пакистан


Новиот американски пот-претседател Џо Бајден пристигна во Исламабад, каде што ја започнува јужно-азиската турнеја. Според американската амбасада во Пакистан, Бајден ќе разговара со пакстанските лидери за тензиите со Индија и за војната против тероризмот.
XS
SM
MD
LG