Достапни линкови

Нимроз: Најмалку 10 цивили загинале во напад на бомбаш самоубиец


Најмалку 10-мина цивили загинале, како и еден полициски офицер и неговиот телохранител во напад на бомбаш самоубиец во авганистанската провинција Нимроз. Одговорноста за нападот ја превзедоа талибанците. Во меѓувреме, НАТО соопшти дека во јужната провинција Кандахар, исто така во самоубиствен напад, загинале двајца американски војници и еден авганистански полициски офицер.
XS
SM
MD
LG