Достапни линкови

Баиџи: Петмина ирачки војници загинале во експлозија на мина


Петмина ирачки војници загинале денеска во ирачкиот град баиџи, кога нивното возило налетало на мина. И пред два дена, во провинцијата Дијала, од мина на патот настрадаа 5 мина ирачки војници, а 8-мина беа ранети.
XS
SM
MD
LG