Достапни линкови

Вашингтон: Леон Панета нов директор на ЦИА


Ново-избраниот американски претседател Барак Обама се очекува денеска да го наименува Леон Панета за нов директор на ЦИА. Панета беше шеф на персоналот на Белата Куќа во времето на претседателот Бил Клинтон. Најавено е дека денеска Обама ќе го наименува и пензионираниот адмирал Денис Блер за директор на националната разунавачка агенција.
XS
SM
MD
LG