Достапни линкови

Газа: Агенцијата за бегалци ги прекинува операциите во Газа


Агенцијата за бегалци соопшти дека ги суспендира операциите во Газа поради опасноста од израелските сили. Соопштението доаѓа откако израеслките сили стрелале врз возило на агенцијата во северна Газа при што загинал возачот. Претходно, најмалку три ракети биле истрелани од Либан врз северен Изреал што е прв по израелската војна против Хезболах во Либан во 2006 година. Израел за инцидентот ги обвини палестинците во Либан а министер на Хезболах во изарелската влада негираше каква било вмешаност.
XS
SM
MD
LG