Достапни линкови

Пекинг: Ценатата на нафтата забележа пад под 43 долари на азиските берзи


Цената на нафтата на азиските берзи забележа пад под 43 долари поради новата загриженост за глобалното економско забавување. Меѓу компаниите кои покажуваат загуби е и 4 светска фирма за компјутери со седиште во Кина – Леново кое најави отпуштање на 2500 работници што е 11 насто од работната сила на компанијата во светот.
XS
SM
MD
LG