Достапни линкови

Газа: Продолжија нападите на израелската авијација врз појасот Газа


Израелската авијација ноќеска изврши нови напади врз цели во појасот Газа. Како што се јавува цел на нападите бил тунел за кријумчарење на оружје на границата меѓу Египет и Газа. Бомбардирање имало и во северниот дел на Газа, а израелската армија се судрила и со палестинските милитанти. Околу 700 палестинци загинаа во израелската офанзива против милитантите на Хамас, што започна на 27 декември.
XS
SM
MD
LG