Достапни линкови

Приштина: Нема план за технички разговори меѓу Белград и Приштина


Портпаролот на косовската влада Мемљи Красниќи изјави дека засега не постоел никаков план за технички разговори меѓу Приштина и Белград. До такви преговори нема ни да дојде се додека Србија нема да го прифати Косово за рамноправна држава, изјавил Красниќи за српската агенција Бета.
XS
SM
MD
LG